foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

LOPE

Lyžiarsky oddiel Partizánske

>
  • Deti z lyžiarskeho oddielu zahájili prípravu na snehu v sezónne 2021/2022 na ľadovci Hintertux. Silný vietor nám prvý deň nedovolil lyžovať, tak sme absolvovali suchý tréning spoločne s deťmi z paraolympijského oddielu. Ďalšie dni nám už počasie dovolilo sa naplno venovať tréningu. Prestávku počas tréningu sme si spríjemnili aj návštevou prírodného ľadového paláca priamo na ľadovci Hintertux.

• pár týždňov neskôr sme absolvovali druhé sústredenie v Talianskom stredisku Val Senales Glacier. Počas tréningu deti sa zamerali okrem obrovského slalomu aj slalomu na krátke tyče.

• Tradičné "predvianočné sústredenie" na Brezovici sa túto sezónu z dôvodu korona-opatrení a aj nedostatku snehu konalo túto sezónu netradične až po vianociach, kde už sme dolaďovali formu na nasledujúce preteky.

• Po dohode so strediskom Cígeľ sa nám túto sezónu podarilo zrealizovať nielen popoludňajšie tréningy, ale aj "skoré ranné" víkendové tréningy.

• Túto sezónu s nami na svahu aktívne trénovali aj zdravotne znevýhodnení zo slovenského  B-repre paralympijského tímu.

• Sezónu v rámci Slovenskéh pohára úspešne odštartovali aj naši žiaci, keď sa na pretekoch na Mýte pod Ďumbierom výborne umiestnila Viki a aj Aďo

• Najúspešnejšou pretekárkou LOPE sa počas tejto sezóny stala jednoznačne Viki Zmeková, ktorá sa svojimi výsledkami nominovala nielen do B-repre tímu a následne štartovala na Medzinárodných majstrovstvách ČR v Říčkach, kde sa v konkurencií viac ako 20tich štátov v SL umiestnila na 15-om mieste, ale podarilo sa jej nominovať aj na neoficiálne Medzinárodné majstrovstvá Európy do talianskej Folgarie,kde sa v Sl umiestnila na výbornom 23-om mieste.

• v januári 2022 sa rozbehli aj súťaže v predžiackej kategórií Slovenského pohára ,kde na závodoch v Zuberci úspešne bodovali Maťo, Natália a Ninka.